آمادگی کنکور

آمادگی کنکور

آمادگی کنکور
آمادگی کنکور به چه معنی می باشد؟
آمادگی کنکور یعنی داشتن هدف، انگیزه و برنماه ریزی منظم .دانش آموزی که از ابتدا انگیزه کافی برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیلات خود را دارد همواره با امادگی برای کنکور هدفمند حرکت می کند.
آمادگی کنکور چه اهمیتی دارد؟
اگر شما بخواهید حتما در رشته های مورد علاقه و مناسب خود در دانشگاه قبول شدید باید برای آمادگی کنکور برنماه منظم داشته باشید.قبولی در کنکور و ورود به داشنگاه نیاز به آمادگی کنکور یعنی برنماه ریزی علمی، زدن تست های نتعدد و گرفتن سرعت عمل و داشتن انگیزه کافی است.

آمادگی کنکور
اولین گام برای آمادگی کنکور
اولین مرحله آمادگی کنکور مطالعه دروس از پایه و بسیار عمیق و نکته برداری از مطالب پراهمیت تر می باشد.یک دانش آموز موفق در کنکور همواره دروس را بصورت  ریشه ای دنبال کرده و هرگز  با هیچ درسی سطحی برخورد نمی کند.
مناسب ترین زمان آمادگی کنکور:
بهترین زمان آمادگی کنکور به محظ ورود به مقطع  دبیرستان بوده البته اغلب دانش آموزان از همان مقطع ابتدایی دروس را آنقدر  با دقت و پایه ای مطالعه می کنند که وقتی وارد دبیرستان می شوند پایه علمی قوی دارند . البته باید در نظر گرفت که هیچ کدام از دروس را نباید بی اهمیت و یا کم اهمیت به حساب آورید. مثلا دانش آموزی که از درس ادبیات یا عربی زیاد خوشش نمی آید نباید آنها را کنار بگذارد چون ضرایب هرکدام از دروس برای آوردن رتبه برتر و قبولی در کنکور پر اهمیت می باشد. بطور مثال اگر دو دانش آموز در کنکور ضرایب مشابهی کسب کرده باشند ولی فقط در درسی مثل ادبیات یکی از آنها ضریبش مقداری بالاتر باشد در مجموع در رتبه شاید بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ رتبه متفاوت خواهند بود.
برنماه ریزی آمادگی کنکور:
نداشتن برنامه برای کنکور به منزله حرکت بی هدف می ماند. مثل اینکه شما در خیابان راه می روید ولی مقصد معینی ندارید. بنابراین وقتتان به بطالت می گذرد.برای داشتن یک برنماه منظم درسی حتما با مشاورین تحصیلی تماس گرفته و از آنها کمک بگیرید. شما باید بدانید در روز و هفته چند ساعت و چه موقعی چه درسی را بخوانید .روش مطالعه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. همه این موارد با برنماه ریزی برای کنکور محقق می شود.
اهمیت تست و سرعت عمل :
اکثر دانش آموزان فقط سعی در فراگیری مطالب علمی می کنند البته این بسیار اهمیت دارد ولی از آنجا که آمادگی علمی فقط یکی از فاکتورهای کنکور می باشد باید اهمیت زدن تست و گرفتن سرعت عمل را بدانید. دانش آموزی در کنکور موفق می شود که بعلاوه دانستن مطالب علمی دقیق روی تست ها و سرعت عمل خود خیلی کار کرده باشد.
تعیین رشته کنکور:
تعیین رشته کنکور شای پراهمیت ترین مسئله برای موفقیت دانش آموز در کنکور باشد.شما زحمات زیادی کشیدید و رتبه نسبتا مناسبی آوردید حالا تعیین رشته مناسب کنکور بسیار مهم بوده و باید از متخصصین امر مشاوره تحصیلی کمک بگیرید.
به امید موفقیت تحصیلی همه دانش آموزان

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک