آموزش بزرگسالان

آموزش بزرگسالان

آموزش بزرگسالان
خیلی ها به اشتباه فکر می کنند آموزش به افراد بزرگسال مشکل و حتی نشدنی است البته آموزش بزرگسالان مشکلات خاص خود را دارد ولی با کمی صبر و اندیشه می توان راه کارهای مناسب پیدا کرد تا این امر ساده شود.
مشکلاتی که معمولا در آموزش بزرگسالان ایجاد می شود.
۱- حجم مطالب زیاد : نظر به اینکه بعضی از بزرگسالان دارای حافظه ضعیفی می باشند بنابراین در آموزش  باید سعی شود مطالب با روشی ساده تر و مناسب به آنها تدریس شود.
۲- فشرده بودن دوره های آموزشی: در آموزش بزرگسالان به دلیل دوری و کمبود وقت دوره های آموزشی بصورت فشرده برگزار می شود.
۳- تکراری بودن بعضی از مطالب درسی : در آموزش بزرگسالان باید در نظر داشته باشیم مطالب تکراری از صبر و حوصله بزرگسالان بدور است و آنها در این مواقع کسل می شوند و از درس و مطالعه دوری می کنند
۴- ترک دوره آموزشی : در آموزش بزرگسالان یکی از مشکلات این است که بزرگسالان گاهی از مطالعه و درس خسته شده و گاهآ در اواسط ترم دوره آموزشی را ترک نموده و درس خود را به نیمه رها می کنند.
۵- کمبود وقت مطالعه : بالطبع در آموزش بزرگسالان بعلت گرفتاری های زندگی و شغلی بزرگسال نمی تواند وقت کافی و کامل برای مطالعه و تحصیل خود بگذارد و این امر باعث افت تحصیلی وی شده که در صورت تکرار آنها را مایوس و سرخورده کرده و باعث می شود تحصیل خود را رها کنند.
۶- جایگاه اجتماعی و حرمت بزرگسالان: یکی از مهمترین مسائل بزرگسالان در آموزش بزرگسالان نبودن فضاهای مناسب و نداشتن حرمت در فضاهای آموزشی است . اغلب بزرگسالان علاقه ندارند که به آنها مثل کودک و دانش آموز رفتار شود. و از آنها در مورد رفت و آمدشان به کلاس درس سوال شود و خلاصه مورد سوال و جواب قرار گیرند .
۷- عدم امکان پرسش و پیگیری بعد از اتمام دوره: در آموزش بزرگسالان پس از اتمام دوره های فراگیر دیگر امکانی برای پرسش و پیگیری برای بزرگسالان وجود ندارد.
راهکارهای ارائه شده توسط متخصصین امر :
در آموزش بزرگسالان باید به موارد زیر توجه نمائیم.
۱- می توان بعضی از دوره ها را بصورت راه دور برگزار نمود و فقط آزمون را حضوری برگزار نمائیم . حتی می شود آزمون را نیز بصورت آن لاین برگزار کرد .
۲- در آموزش بزرگسالان بهترین شیوه آموزش این است که آموزش ها به روش ساده و کاربردی توسط نرم افزار در موبایل قرار گرفته و در اختیار بزرگسالان قرار گیرد که در اینصورت حس خوبی برای آنها پدید می گردد.
۳- اگر آموزش به صورت راه دور انجام شود. بزرگسال می تواند بر محتوای دوره کنترل داشته و زمان آموزش ، تمرین و مطالعه را نسبت به برنامه زندگی خود تنظیم نماید.
مرکز تدریس خصوصی گالیله تدریس کلیه دروس در تمامی سنین ۲۲۷۱۵۸۸۶
اعزام دبیر مجرب خانم وآقا به منزل شما- آموزش با جدیدترین متد

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک