آموزش نقاشی

آموزش نقاشی

آموزش نقاشی

نقاشی چیست؟

نقاشی یا رسم فرآیندی است که بر روی کاغذ یا بوم ایجاد نقش کرده و اثری خلق می شود. که ممکن است یک کار یا نقش هنری را ترسیم و خلق نماید یا بعث زیبایی دیوار یا قسمتی از منزل یا محل کار شما شود.نقاشی حتی امروزه توسط شهرداریها برای زیبا سازی شهر وپارک ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.نقاشی و خلق اثر حتی در سقف های سالن های پذیراییمجالس ،کنفرانس ها و دیگر مکان ها نیز انجام می شود. که طرفدارن خاص خود را دارد. لذا بعضی افراد علاقه بسیار زیادی به یادگیری و آموزش نقاشی دارند.

نقاش کیست؟

نقاش فردی است که برای خلق یک اثر نقاشی زحمت کشیده که اصطلاحا به او یک هنرمند نیز گفته می شود. البته همانطور که ذکر شد یک نقاش به غیر از خلق اثر هنری می تواند آنرا به عنوان یک حرفه انجام داده و در زیبایی خانه و شهر شما سهیم باشد.

آموزش نقاشی

رشته های آموزش  نقاشی در دانشگاه:

اگر شما ذاتا به نقاشی و هنر و طراحی علاقه مند باشید می توانید با برنامه ریزی مشخص و آشنایی بارشته های مختلف هنری در دانشگاه از جمله طراحی و نقاشی و دروس مربوطه ادامه تحصیل خود را در رشته نقاشی انجام دهید و آنرا به صورت حرفه ای دنبال نمایید.

دوره های نقاشی به چند دسته تقسیم می شوند:

مدرن:

ابتدائا با نگاه به یکنقاشی مدرن ممکن است مفهوم آنرا درک نکنید مگر با این رشته نقاشی آشنایی داشته باشید.

پرتره یا چهره نگاری:

در این نوع نقاشی اکثرا سعی می شود چهره افراد را ترسیم کنند.

منظره:

نقاشی منظره یا طبیعت در حقیقت خلق آثد طبیعی و آنچه در طبیعت قابل رویت است می باشد.

قدمت نقاشی:

در حقیقت نقاشی در زمان های بسیار قدیم رایج بوده و جایگزینی جهت زبان نوشتاری بوده .از پیدایش بشر و شناخت کمی و کیفی از دنیا بشر نیازمند تعامل بوده ولی زبان مشترکی برای این مورد وجود نداشته که البته با نقاشی و طرح هایی که می کشیدند مفاهیم نوشتاری و گفتاری خود را بیان می کردند.  قدیمی ترین نقاشی در دنیا متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار اسل پیش می باشد.

نقش نقاشی در زندگی عاطفی کودک:

کودک برای نشان دادن عواطف و احساسات خود از نقاشی کردن استفاده می کند.و به کودک این فرصت را می دهد تا بتواند احساسات و هیجانات  درونی خود را بروز دهد.

آموزش نقاشی

سن فراگیری:

نقاشی معمولا هنری است ذاتی که نسل به نسل منتقل می شود .کودکی که پدر و پدر بزرگش خط و نقاشی خوبی داشتند اکثرا او نیز این هنر را به ارث می برد و ممکن است حتی در سن خیلی کم مثلا ۳ سالگی این هنر را بروز دهد. ولی برای تعلیم نقاشی و فراگیری این هنر اغلب سن ۵ سالگی به بالا را توصیه می کنند.

نقاشی به عوان یک حرفه:

همانطور که قبلا اشاره کردیم چه در مورد هنرمندی که خلق آثار زیبا می نماید و چه در مورد نقاشی که برای زیبایی خانه و شهر هنرمندی می کند .هر دو می توانند از آن کسب در آمد کرده و به عنوان یک حرفه پر در آمد روی ان حساب کنند.یک هنرمند با برگزاری نمایشگاههای شخصی و یا شرکت در مجامع عمومی می توانند هنر خود را عرضه نموده و به معرض فروش بگذارد.

وسایل مورد نیاز کودک:

وسایل نقاشی کودک منحصر به کاغذ، مداد، خودکا رنمی باشد و در شروع کار  آموزش نقاشی باید کودک آزاد باشد و با هر وسیله ای کار کند و هرچه را دوست دارد موضوع نقاشی قرار دهد.البته وسایل  آموزش نقاشی برای کودکان باید متناسب با سن آنها انتخاب گردد..

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک