اتاق مطالعه

اتاق مطالعه

اتاق مطالعه
اتاق مطالعه چیست؟
اتاق مطالعه به جای گفته می شود که دانش آموز بدون استرس با خیال راحت بتوانند درس بخوانند یک اتاق مطالعه ویژگی های خاصی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.
ویژگی های اتاق مطالعه:
۱-هرگز به هم ریختگی های دانش آموز خود را جمع نکنید ورقه های پراکنده و جزوه های روی زمین را به حال خود بگذارید تا به مرور زمان و ترتیب اولویت خودش به سراغ آنها برود.
۲- تمیز کردن و مرتب کردن اتاق دانش آموز ۸ تا برای چند دقیقه ممکن است برنامه ریزی و تمرکز ذهنی او را به هم بریزد سعی کنید این کار را حتی الامکان در مواقع استراحت و وقتی که او برای دقایقی از منزل خارج می شود انجام دهید.
۳ -برای مطالعه و درس خواندن او احترام بگذارید سعی کنید همواره روی میز اتاق  یک چای سبز یا فلاکس به قدری بیسکوئیت و آجیل مورد علاقه او را بگذارید تمامی این عوامل در اتاق مطالعه او را برای ادامه درد تشویق می نماید.
۴ -اگر در آپارتمان خود جای کافی دارید هتل امکان اتاق مطالعه را از اتاق خواب جدا کنید درس خواندن در اتاق خواب باعث کاهش یادگیری شده و احساس خواب آلودگی به او میدهد اگر هم فضای کافی ندارید حذف فاصله تخت خواب و میز مطالعه او را در اتاق خواب با پارتیشن یا وسایل دیگر البته با رنگ های متنوع جدا نمایید.
۵ -سعی کنید در اتاق مطالعه فرزند خود از تصاویر شاد و لیوان های فانتزی متنوع استفاده نمایید چون در یادگیری و ذهن او کمک شایانی می‌نماید.
۶ -کامپیوتر او را در اتاق مطالعه طوری تنظیم نمایید که نور مستقیم داشته باشد و از لامپ‌های مهتابی و سفید استفاده نکنید از لامپ های معمولی و لامپ های ملایم استفاده کنید.
۷ -در اتاق مطالعه برای دانش آموز خود محدودیت ایجاد نکنید و اجازه دهید یادداشت های خود را به دیوار چسبانده چون به مرور زمان باعث تفریح و شادی می گردد.
۸ -ممکن است به خاطر محدودیت جا مقداری از وسایل شخصی و لباسهای افراد دیگر خانواده در اتاق مطالعه او باشد هرگز در موقع درس خواندن دیگران به اتاق مطالعه وارد نشوید چون تمرکز رو بر هم میزنید.
۹ -برای مطالعه بهتر و مفیدتر هم از چراغ مطالعه و هم از لوستر سقفی استفاده نمایید نور کم باعث خواب‌آلودگی و حواسپرتی او می شود.
۱۰ -اتاق مطالعه باید هتل امکان دارای پنجره و نور کافی بوده ولی سعی کنید در معرض سر و صدای زیاد نباشد که تمرکز را از بین میبرد.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک