استرس کنکور

استرس کنکور

استرس کنکور
البته در ابن رابطه اضطراب و استرس کنکور مثبت و استرس منفی داریم.استرس کنکور بسیار مخر و منجر به از بین رفتن کلیه زحمت های شما می شود.اگر در موقع کنکور استرس کنکور به سراغتان بیاید آنطور که باید نمی توانید از معلوماتتان استفاده کنید.و تمام فاکتورهای درسی در هم شده و نتیجه ای جز ناکامی و نگرفتن نتیجه مثبت در امتحان نیست.
دانش آموزی که استرس کنکور سر جلسه امتحان به سراغش می آید انگار تمامی مطالب از ذهنش پاک شده و اصلا بخاطر نمی آورد.همیشه بین نمره اضطراب و استرس و نمره واقعی  امتحان رابطه معکوس وجود دارد یعنی هرچه نمره استرس کنکور بالاتر باشد نمره امتحانی پایین تر و هرچه نمره استرس کنکور پایین تر باشد نمره امتحانی بالاتر می رود.
برای کنترل استرس کنکور و دورشدن از اضطراب حین کنکور باید موارد زیر را رعایت کنید:
۱-برنامه ریزی دقیق:
برای دور شدن از استرس یک دانش آموز باید از ورود به مقطع تحصیلی دبیرستان با برنامه ریزی دقیق و کمک از مشاورین تحصیلی با هدف حرکت کرده و توانمندی خود را نسبت به دروس مختلف ارزیابی نموده و طبق برنامه دسته بندی کنید. وقتی شما برنامه درسی و درس خواندن منظم داشته باشید همیشه با آرامش بوده و در جلسه کنکور هرگز دچار استرس کنکور نمی شوید.

استرس کنکور
۲-زمان بندی :
برای فرار از استرس کنکور سعی کنید تا فرارسیدن امتحان کنکور مخصوصا سال آخر تنظیم زمان نمایید.چون نزدیک امتحان کنکور اکثرا دانش آموزان که تنظیم وقت نکرده اند با کمبود زمان مواجه شده و همین خودش استرس فراوان می دهد..مثلا شما می توانید از شروع مهر ماه دروس خود را بر مبنای توانمندی خودتان و با در نظرگرفتن ضرایب بیش تر و کمتر و اینکه دروس اختصاصی مهم تر و ضرایبش بالالتر می باشد تنظیم وقت نموده و برنامه ریزی منظم داشته باشید.البته برای این امر می توانید از یک کارشناس مشاوره تحصیلی استفاده کرده تا انشاالله با آرامش و دور از استرس کنکور نمرات و ضرایب مناسبی بیاورید.
۳-طبقه بندی دروس عمومی و اختصاصی کنکور:
شما با اطلاع از دانش خود و علاقه مندی به دروس مختلف باید دروس عمومی و اختصاصی را طبقه بندی کرده و بر مبنای اولویت درس بخوانید.مثلا دانش آموزی که حس میکند می تواند در دروس فیزیک ، شیمی و زبان ضرایب بالایی کسب کند بهتر است در زمانبندی و تنظیم برنامه این دروس را در اولویت قرار داده تا بتواند بالاترین ضریب را در این دروس بیاورد.

استرس کنکور
۴-انجام تست های کنکوری:
فقط داشتن معلومات علمی برای موفقیت در کنکور کافی نیست.شما باید آنقدر روی تست ها کار کرده باشید تا سرعت مناسب داشته و نکات تستی را کاملا بدانید و بدینگونه هرگز دچار استرس نمی شوید.
به امید موفقیت شما در کنکور
مرکز تدریس خصوصی گالیله تدریس خصوصی کلیه دروس ابتدایی تا کنکور
۲۲۷۱۵۸۸۶-۲۲۷۲۸۹۰۴- نیاوران – چهارراه مژده – نبش نجابت جو – پلاک ۳۵۲
شماره ثبت:۷۲۷۰۱
با بیش از ۳۷ سال سابقه – مرکز آموزش گالیله
برای تنظیم جلسات تدریس خصوصی دروزس اختصاصی و عمومی کنکور همین حالا با مشاورین تحصیلی مرکز تماس بگیرید.۲۲۷۲۸۹۰۴

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

One Comment on “استرس کنکور”

  • احمدی wrote on ۱۵ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۱

    من که خیلی استرس دارم خدا کنه زودتر تموم شه جوابارو بدن دییگه

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک