افزایش تمرکز در کلاس درس

افزایش تمرکز در کلاس درس

افزایش تمرکز در کلاس درس
تمرکز و افزایش تمرکز در کلیه مسیرهای زندگی بسیار اهمیت دارد تمرکز در موارد مختلف از جمله آموزشی شغلی مسابقات علمی و فرهنگی مسابقات ورزشی و غیره بسیار مهم بوده و برای موفقیت در هر زمینه ای داشتن ذهنی آماده و تمرکز بسیار پر اهمیت است.
افزایش تمرکز در کلاس درس:
یکی از مواقعی که شما نیاز به تمرکز فراوان دارید سر کلاس درس است اکثر اوقات بر اثر تحریکات درونی و بیرونی دانش‌آموز اصطلاحاً حواسش پرت شده و تمرکزش بر هم می‌خورد برای افزایش تمرکز در کلاس درس باید به موارد زیر توجه نمود:
۱_ تغذیه مناسب یکی از عوامل افزایش تمرکز بوده و وقتی دانش‌آموز تغذیه مناسب داشته و صبحانه کامل میل کرده باشد فکرش درگیر غذا نبوده و تمرکز بیشتری روی درس خواهد داشت.
۲_ استراحت کامل و مناسب و اندازه نیز یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش تمرکز در کلاس درس خواهد بود وقتی دانش آموز خواب کافی و کامل داشته باشد از لحاظ فکری و تمرکز راحت بوده و نتیجه بهتری می‌گیرد.
۳_ مشکلات و نقشه‌های درون خانواده نیز بسیار در تمرکز و حواس دانش آموز موثر بوده و نوآوری باید سعی کنیم آرامش نسبی در درون خانواده ایجاد کرده و محیطی آرام جهت پرورش فکر و روح دانش آموز خود مهیا نموده تا تمرکز او در کلاس درس بهتر باشد.
۴_ آمادگی درسی و داشتن اطلاعات کامل و کافی در مورد متون درسی باعث می شود دانش آموز به آن درس علاقه مند شده و بنابراین خود به خود افزایش تمرکز ایجاد می‌شود.
۵_ از لحاظ علمی و روانشناسی بعضی از دانش‌آموزان به طور ژنتیکی دارای تمرکزی کمتری بوده و نیاز به کنترل و مشاوره دارند عدم تمرکز و اختلالات یادگیری کودکان از سن ۵ سالگی بروز کرده و حکمت والدین باید به دکتر روانشناس مراجعه کرده و با روش‌های گوناگون و جدید از جمله نوروفیدبک و بیوفیدبک کودک خود را معالجه نمایند.
۶_ عوامل موثر از طرف معلم در سر کلاس جهت بهبود و افزایش تمرکز در دانش آموز حرکات و رفتار معلمان در کلاس درس می تواند در افزایش تمرکز موثر باشد معلم هرگز نباید تند تند در کلاس قدم بزند و یا با صدای بلند و خشن صحبت کنند معلم باید موقع خود را در کلاس همواره عوض کرده و در جاهای مختلف بایستد. در موقع تدریس معلم باید برای افزایش تراکم دانش آموزان که گاهی سوالات کوتاه پرسیده و کلاس را از وضعیت خوش و معمولی خارج نماید. معلم باید سعی کنند جملات خود را آرام و به زبان گویا و ساده بیان کنند تا باعث افزایش تمرکز دانش آموزان گردد.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک