اموزش پیانو

اموزش پیانو

پیانو
ویژگی های یک پیانوی خوب ؟
انواع پیانو و موارد استفاده آن؟
متدهای آموزشی پیانو چیست؟
بهترین سن برای آموزشاین ساز؟
قیمت واقعی پیانو در بازار کنونی؟
تاریخچهاین ساز  چیست؟
پیانو به چه معناست؟
مدت زمان لازم برای آموزش این ساز  چقدر است؟
۱- پیانو به چه معنی است؟ در حقیقت پیانو مخفف کلمه پیانو فورته می باشد که پیانو به معنی ضعیف و فورته به معنی قوی می باشد . یا به عبارتی هرقدر نوازنده روی کلید های ساز بیشتر فشار وارد کند صدای تولید شده بیشتر و هرچه ضعیف تر فشار دهد صدای تولید شده آهسته تر خواهد بود .
۲- تاریخچه پیانو چیست؟ این ساز  در سال ۱۷۰۹ توسط بارتولد منو کریستوفری ساخته شد . این ساز بیشترین وسعت صوتی را در بین سازهای رایج دارد.
۳- انواع آن  و موارد استفاده آن ؟
الف – دیواری . ب- رویال . ج- دیجیتال. این نوع نیاز به کوک ندارد. ،نوع دیواری بیشتر برای مصارف خانگی می باشد . و انواع  رویال برای استفاده در سالن ها بکار برده می شود.
۴- قیمت واقعی ساز این ساز در بازار کنونی ؟ قبل از تهیهاین ساز حتما با مربی خود مشورت کنید . اگر قصد خرید یک پیانو دیجیتال خانگی دارید می توانید مبلغی ۲ تا ۴ میلیون را در نظر بگیرید ولی اگر مایلید پیانوی اکوستیک حرفه ای تهیه کنید حدود ۱۴ میلیون را در نظر داشته باشید . البته باید دقت داشته باشید که صفحه سازه ترک نداشته باشد . رنگ سازه هیچ نوع تاثیری در صدای نواختن ندارد
۵- متدهای آموزش این ساز چیست؟ برای آموزش این ساز می توانید سال اول را با کی برد آغاز کنید ولی برای دوره تکمیلی حتما نیاز به تهیه ساز دارید . البته فرا گیری مبانی موسیقی مثل سلژ و تئوری موسیقی قبل از آغاز کار عملی بسیار مفید خواهد بود. فراگیری این ساز مانند هرساز دیگری نیاز به استعداد و تمرین فراوان دارد . البته برای فراگیری سریع این ساز گوش کردن به آثار صوتی و خواندن کتابهای مربوط نیز بسیار مفید می باشد.
۶- بهترین سن برای آموزش ساز مورد بحث ؟ بهترین سن برای شروع یادگیریاسن ساز از دوران کودکی است. البته به این معنی نیست که در سنین بالاتر نمی توان این ساز را یاد گرفت . شما در هر سنی اگر علاقه به یادگیری ساز مورد بحث داشته باشد و دقت کافی جهت تمرین بگذارید حتما موفق خواهید شد.
۷- مدت زمان لازم برای آموزش ساز مورد بحث چقدر است؟ دوره مقدماتی فراگیری این ساز حدود یک سال می باشد . که اگر بخواهید این ساز را را در سطوح بالاتر بیاموزید نیاز به زمان بیشتری دارد.
مرکز آموزش گالیله – تدریس خصوصی کلیه سازها از پایه تا پیشرفته ۲۶۸۵۱۲۸۶
اعزام دبیران مجرب خانم وآقا به منزل شما – تدریس به روش نت و یا گوشی به تشخیص و نظر هنرجو و مربی
با بیش از ۳۷ سال سابقه –مشاره ثبت:۷۲۷۰۱

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک