انتخاب رشته دبیرستان

انتخاب رشته دبیرستان

انتخاب رشته دبیرستان
یکی از موضوعات مهم برای دانش آموزان پایه اول دبیرستان  انتخاب رشته می باشد چرا که اگر به درستی انتخاب شود می تواند زمینه ساز بسیاری از پیشرفت ها در زندگی آینده فرد باشد. در انتخاب رشته مقطع دبیرستان باید به ویژگی های فردی دانش اموز نظیر علایق ، توانایی ها  ، نمرات ف دروس ضعیف و قوی و.. توجه شود.
هرچه دانش آموز دبیرستانی به رشته انتخاب شده علاقه بیشتری داشته باشد سبب تلاش و در نتیجه موفقیت خواهد شد. در این نوشته سعی کرده ایم که رشته های تحصیلی مقطع دبیرستان را بیش تر معرفی کنیم تا شاید کمکی در جهت انتخاب رشته این دانش آموزان و تصمیم گیری بهتر شود.
شاخه های تحصیلی مقطع دبیرستان (متوسطه) شامل :
۱- نظری ۲- کاردانش ۳-فنی حرفه ای می باشد.
شاخه نظری شامل:ریاضی فیزیک، تجربی  و انسانی می باشد.

انتخاب رشته دبیرستان
رشته ریاضی فیزیک دبیرستان:
همانطور که مشخص است  از دورس اصلی این رشته درس ریاضی فیزیک  می باشد و دانش آموزانی که وارد این رشته دبیرستان می شوند باید به این دورس علاقه داشته باشند. دانش آموز باید قدرت ذهنی بالا ، قدرت تجزیه و تحلیل و تجسم فضایی خوبی داشته باشند . با ادامه این رشته در مقطع دبیرستان شما می توانید به اکثر رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه وارد شوید.
رشته علوم تجربی دبیرستان
برای وارد شدن به این رشته قوی بودن در درس زیست بسیار اهمیت دارد. محصلینی که علاقه به کارهای آزمایشگاهی و توانایی لازم در این زمینه را دارند بسیار موفق خواهند بود. تنها علت ورود به این رشته دبیرستان نباید صرفا ورود به رشته پزشکی باشد چراکه ظرفیت این رشته نیز محدود می باشد.بلکه میتوانند در بسیاری از مشاغل بیمارستانی مشغول به کار شوند .
رشته علوم انسانی دبیرستان
برای موفق بودن در این رشته داشتن حافظه سی مانند ادبیات، عربی ، تاریخ و… بسیار ضروری می باشد .
رشته های فنی و حرفه ای
واحدهای مجری این رشته (هنرستاند ) و دانش آموزان آن (هنرجو) نامیده می شود. ورود به این رشته سبب افزایش خلاقیت و نوآوری و توجه بیش تر به علایق و استعدادهای هنر جو می شود.
پس از اتمام دوره هنرستان هنرجویان می توانند در دانشکد ه های فنی و حرفه ای مدارک فوق دیپلم دریافت نمایند و بلافاصله وارد بازار کار شوند.

رشته دبیرستان
رشته های کاردانش
اگر قصد دارید هرچه سریع تر وارد بازار کار شوید این رشته بهترین انتخاب می باشد. اگر به دروس عملی علاقه دارید و حوصله کمتری برای دروس نظری دارید پیشنهاد قطعی ما این رشته می باشد.
در پایان باید ذکر کنیم انتخاب رشته دبیرستان یکی از مهم ترین و اولین انتخاب هایی است که هر فردی باید با توجه به ویژگی های و توانایی های خود بگبرد چراکه با انتخاب اشتباه هزینه و زمان را هز دست می دهد بدون آنکه نتیجه ای بگیرد.
پیشنهاد آخر انکه برای تصمیم گیری بهتر و اتخاذ نتیجه ای مطمئن تر حتما از مشاوری خبره در این زمینه کمک بگیرید.
مرکز آموزش گالیله-تدریس خصوصی کلیه درو.س ابتدایی تا کنکور – انتخاب رشته مطمئن تحت نظر مشاوران برتر  ۲۲۷۱۵۸۸۶
نیاوران – چهارراه مزده – اعزام دبیر به تمامی مناطق تهران

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک