انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته کنکور
یکی از مهم ترین و حساس ترین مرحله های تحصیلی هر دانش آموز پایه کنکور و مخصوصا انتخاب رشته اوست.کنکور تنها یک مسابقه علمی نیست.موفقیت در کنکور و ورود به داشنگاه به عوامل زی بستگی دارد:
۱- معلومات عمومی کافی:
که می بایست بصورت دقیق و نکته ای از همان ابتدا ی ورود به مقطع تحصیلی دبیرستان دانش آموز به آن توجه داشته و درسها را بطور دقیق و پایه ای مطالعه کرده تا حتی نکته کوچکی هم از دید او پنهان نباشد..
۲-داشتن سرعت عمل کافی درزدن تست ها:
چون برای پاسخ به هر تستت وقت معینی مشخص شده بنابراین دانش آموز باید انقدر روی تست و نکات تستی کنکور دقت کرده و کارکرده باشد که وقت کم نیاورد و بتواند نمره و درصدی مناسب کسب نماید.

انتخاب رشته کنکور
۳- برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی:
دانش آموزی در مرحله کنکور موفق ت رخواهد بود که هدفمند حرکت کرده و از همان دوره اول متوسطه با برنامه ریزی منظم و دقیق آغاز نموده و بداند که هدفش از ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل چیست؟که در این راه نیازمند مشورت با مشاورین تحصیلی مجرب خواهد بود.
۴-انتخاب رشته کنکور:
مهمترین قسمت کنکور همان انتخاب رشته صحیح کنکور می باشد.اغلب دانش آموزان در این مرحله دقت لازم را بعمل نیاورده و انتخاب رشته کنکور را جدی نمی گیرند.بنابراین کلیه زحمات خود را بهدر داده و با انجام انتخاب رشته غلط مسیر کلی زندگی آینده خود را تغییر می دهند. پس قبل از انتخاب رشته مشورت لازم را بعمل آورده تا بتوانیم نسبت به نمره های کسب کرده و درصدها و رتبه ها ی موجود در کارنامه کنکوری خود یک انتخاب رشته دقیق انجام دهیم.
۵-شناخت رشته های دانشگاهی:
داوطلب باید از مدت ها قبل از کنکور در مورد کلیه رشته های دانشگاهی و دروس مربوطه از دانش جویان آن رشته ها و یا افرادی که اطلاعات کامل و کافی دارند سوالات لازم را بپرسید و نسبت به علاقه خود رشته مورد نظر را انتخاب نمایید.

انتخاب رشته کنکور
۶-آینده شغلی:
در انتخاب رشته کنکور آینده شغلی رشته های مورد نظر بسیار اهمیت دارد داوطلبی که قصد ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل دارد نهایتا نظرش ورورد به بازار کار و درآمد از رشته فوق می باشد.بنابراین در انتخاب رشته دقت لازم بعمل آمورده تا بتوانید فردی مفید برای خود و خانواده تان باشید.
۷-علاقه:
قبل از انتخاب رشته دقت کامل داشته باشید و شناخت نسبت به رشته های تعیین شده پیدا کنید چون در آینده اگر علاقه ای به رشته تحصیلی خود داشته باشید مسلما با انگیزه و هدف کامل انرا پیگیری کرده و ۱۰۰ درصد فردی موفق در کار و حرفه خود نخواهید شد.
در مجموع انتخاب رشته کنکور را جدی گرفته و هرگز با عجله تصمیمی نگیرید که در آینده پشیمان شوید.انتخاب رشته صحیح یعنب مزد تمامی زحمات تحصیلی شما.
به امید آینده های روشن برای تمامی دانش آموزان کشور
مرکز تدریس خصوصی گالیله-انتخاب رشته کنکور توسط استید و متخصصین این مبحث ۲۲۷۲۸۹۰۴-۲۶۸۵۱۲۸۶
نیاوران-چهارراه مژده – نبش نجابت جو- پلاک ۳۵۲- طبقه ۴ شمالی
برای مشاوره انتخاب رشته کنکور همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک