انواع تدریس خصوصی

انواع تدریس خصوصی

انواع تدریس خصوصی
تدریس خصوصی یعنی چه؟
تدریس خصوصی یعنی اعزام دبیر یا استاد به منزل یا محل کار شما برای تدریس مبحثی که مورد سوال شماست معمولاً این فرایند نسبت به نیاز شما انجام میشود.
تاریخچه تدریس خصوصی؟
تدریس خصوصی تغییر آن از دوره قاجاری پیدا شده در آن زمان تحصیل برای همه افراد مهیا نبود و حدود ۲۰ درصد از افراد می‌توانستند از مزایای تحصیل استفاده نمایند و فقط قشر مرفه از تدریس خصوصی و دبیر در منزل خود استفاده می کردند.
انواع تدریس خصوصی:
امروزه تدریس خصوصی به صورت اپیدمی و رایج در بین خانواده‌ها بوده در موارد مختلفی از دبیر و استاد بهره می‌برند به طور مثال تدریس خصوصی دروس مدرسه از ابتدایی تا کنکور تدریس موسیقی تدریس کامپیوتر تدریس خصوصی زبان های مختلف و حتی تدریس خصوصی هنرهای دستی و ورزش و شناخت و غیر نیز رایج می باشد.
مراحل :
۱_ سنجش سطح علمی دانش آموز با دانشجو با یک تست ورودی و سوال و جواب های کوتاه.
۲_ ارائه درس و نکات مناسب با سطح علمی و گنجایش دانش آموز.
۳_ ارزیابی و امتحانات دوره ای پس از ارائه هر سرفصل و مبحث علمی.
شیوه های تدریس :
۱_ تدریس فوری و مقطعی:
در این شیوه دانش آموز نزدیک به امتحان خود نسبت به نیاز داشت تدریس خصوصی گرفته و اشکالات و سوالات خود را برطرف می نماید که البته به صورت مقطعی مفید خواهد بود.
۲_ تدریس  مستمر:
در این اطلس خصوصی والدین از ابتدای شروع سال تحصیلی نسبت به نیاز دانش آموزان و مشکلات سال گذشته از معلم خصوصی استفاده کرده و در کل سال تحصیلی البته نه به صورت فشرده سعی می کنند به کمک کرده و اشکالات و سوالات دانش‌آموزان را رفع نمایند.
البته باید متذکر شود اگر دانش آموزان از اول و پایه دروس به صورت نقطه ای و اصولی درس بخواند هرگز نیاز به معلم خصوصی نخواهند داشت.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک