انگیزه درس خواندن

انگیزه درس خواندن

انگیزه درس خواندن
درس خواندن مثل بقیه کارها نیاز به برنامه ریزی دارد.  انگیزه درس خواندن و موفق شدن به فاکتورهای زیر نیاز دارد. هدف ، نیاز ، انگیزه ، برنامه ریزی و علاقه بطور مثال شما قرار است با خانواده به یک سفر در تعطیلات بروید اول با مشورت خانواده نظر سنجی کرده و علاقه افراد خانواده را جویا می شوید بعد باید هدف از سفر را برای خود و اعضا خانواده تشریح نمود آن موقع با انگیزه و برنامه ریزی منظم نیاز های خود را جهت این سفر آماده می کنید.
خواندن نیز باید توسط دانش آموز با دانش جو در ذهنش آنالیز شود ابتدا باید علاقه خود را نسبت به رشته ها و آینده شغلی خود در نظر گرفته در اینصورت او هدفمند حرکت می کند و با انگیزه ای که برایش ایجاد می شود برنامه ریزی کامل کرد و دقیق انجام داده و نیازها و پیش نیاز های این مسیر درس خواندن تا رسیدن به موفقیت کامل را آماده می کند.
درس خواندن همراه با تمرکز :
مهمترین مسئله برای  خواندن و یادگیری تمرکز است . شما موقع مطالعه و خواندن حتما باید در محیطی آرام و دور از تنش و سرو صدا بوده تا بتوانید به راحتی تمرکز کرده و مطالب درسی بهتر در ذهن شما جا بگیرد.
داشتن بارش فکری در موقع درس خواندن باعث می شود که سرعت درس خواندن شروع بسیار کم شده یا حتی اصلا مفید واقع نگردد.
هدف از درس خواندن :
اگر می خواهید انسانی موفق باشید همواره باید با هدف کارهایتان را انجام دهید مخصوصا در درس خواندن باید هدفتان مشخص باشد. مثلا من می خواهم در رشته پزشکی قبول شوم و حتی ذکر جزئیات هدف نیز الزامی است مثال من دندانپزشکی علاقه بیشتری دارم بنابراین شما هدف خود را مشخص کرده و برای رسیدن به هدفتان بهترین سعی و تلاش را انجام می دهید .
اختلالات یادگیری در  خواندن :
بعضی از دانش آموزان سعی زیادی می کنند که در درس خواندن به نحو خوبی عمل کنند ، ولی به علت اختلالات یادگیری موفق نمی شوند این نوع شرط دانش آموزان برای گرفتن نتیجه بهتر در خواندن حتما باید به روانشناس مراجعه نمایند.
برنامه ریزی برای خوب درس خواندن :
برای اینکه در درس خواندن بهترین نتیجه را بگیرید باید حتما برنامه ریزی جهت درس خواندن داشته باشید مثلا درسی مثل ریاضیات را نمی توانید در موقعی که خسته اید یا درس سنگین دیگری را مطالعه کرده اید دنبال نمائید . یک دانش آموز موفق برای  خواندن خود باید برنامه درسی مکتوب داشته باشد و همواره سعی کند حتما طبق آن عمل کرده و جلو برود.
ساعت مطلوب درس خواندن :
پس از  خواندن حدود یک ساعت سعی کنید چند دقیقه ای را در کاری که مورد علاقتان است صرف نمائید مثلا گوش کردن به موزیک تا صحبت با یکی از دوستانتان و …
هرگز سعی نکنید با زیاد خوانی خود را خسته کنید چون مطمئنا نتیجه میدهد.
خواندن را دوست داشته باشید و با علاقه و هدف مندی حرکت نمائید.

تدریس خصوصی گالیله ۲۲۷۱۵۸۸۶

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک