بهبود وضعیت درسی

بهبود وضعیت درسی

بهبود وضعیت درسی

دانش آموزان عزیز برای بهبود وضعیت درسی خود باید برنامه ریزی دقیق هفتگی داشته باشند.
برای بهبود وضعیت درسی دقت داشته باشید که دو روز خود را تقسیم کرده و در یک جدول به صورت منظم یادداشت کنید. سپس باید به صورت هفتگی یا ماهانه یک یا دو درس را انتخاب کرده و سعی کنید در بهبود وضعیت درسی آن بکوشید.
انتخاب دروس:
انتخاب دروس بستگی به وضعیت تحصیلی در آن درس دارد هر دانش آموزی می دانند که در کدام دو روز ضعیف تر یا قوی تر بوده نسبت به پایه درسی خود در سالهای گذشته می توانند دروس خود را دسته‌بندی کند.
دسته بندی و اولویت دروس:
برای بهبود وضعیت درسی سعی کنید اولین مرحله دروس خود را دسته بندی و اولویت بندی نمایید.
برای خود الگوی شماره ای انتخاب نمایید. به طور مثال دو روز را از شماره ۱ تا ۶ رتبه بندی کنید شماره ۱ را برای دروسی بگذارید که اهمیت آنها در امتحانات وزرای به آن دو روز بیشتر بوده و البته باید همانطور که ذکر شد نسبت به پایه درسی خود نیز توجه داشته باشید.
به همین ترتیب شماره های دوتا شیش را با در نظر گرفتن اولویت درسی انتخاب و در جدولی برای خود و جهت بهبود وضعیت درسی یادداشت نمایید.
شروع تقویت و بهبود وضعیت درسی:
وقتی می‌خواهید درسی را شروع کنید سعی کنیم اول مطالب کتاب آن دست را جزء به جزء خواندن و یادداشت برداری نمایید . پس از پایان هر فصل و اطمینان از یادگیری آن فصل برای محک زدن خود تمرینات کتاب و امتحانات نمونه هر فصل را به صورت پیگیر انجام دهید.
مرحله بعدی برای بهبود وضعیت درسی و تقویت دروس:
در مرحله بعد اگر مطمئن شدید که مثلاً در درس نیز یک تقویت شدید سراغ درس شماره ۲ رفته و آن را شروع کنید. سعی کنید از کتاب های کمک آموزشی و مشاوره های تحصیلی نیز استفاده نمایید.
همواره دقت کنید که آینده تحصیلی شما چیست؟
مثلاً اگر بخواهید وارد رشته ی تجربی شویم باید دروسی مانند از زیست شیمی را در اولویت مطالعه و جهت بهبود وضعیت درسی خود قرار دهید. دروس پر اهمیت برای رشته علوم انسانی که باید در ردیف ۱ و ۲ قرار گیرد.
به خاطر داشته باشیم که همواره خود را با امتحانات دوره ای محک بزنید.

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک