تحصیلات

تحصیلات

تحصیلات
مفهوم تحصیلات به اینه که فقط در پی کسب مدرک دانشگاهی باشیم و از آن برای پوست دادن و یا قاب کردن استفاده کنیم بلکه به معنای بیرون کشیدن دانش از درون ما و یادگیری مطالب جدیدی است که کارایی زیادی در زندگی و نحوه تفکر و عمل ما دارد. برای کسب تحصیلات می باید انگیزه داشت انگیزه می تواند کسب درآمد و یا ایجاد جایگاه اجتماعی مصنوع و یا شهرت باشد که انگیزه های بیرونی است ن است با ایجاد مانع در راه رسیدن به هدف موجب شل شدن و ترک تحصیلات شود اما زمانی که انگیزه شما درونی است و در جهت یاد گرفتن بیشتر برای بهتر عمل کردن در زندگی و کمک به همنوعان باشد راحت‌تر می‌توان به پایان راه اندیشید و سختی‌ها را به جان خرید. چرا درس بخوانیم؟
در پاسخ به سوال میبایست از خود بپرسید چرا تحصیلات ؟
نا آگاه بودن افراد جامعه و نداشتن تحصیلات عالی سبب می شود با نان از بسیاری محبت ها و فرصت ها برای پیشرفت کافی شوند و درجه خود در جا بزنند که همین موجب پایین آمدن خلق و افزایش افسردگی می‌شود برای زندگی کردن بهتر باید هدف های عالی و شادی بخش داشت و آگاهی داشتن از جهان پیرامون به منزله بیرون آمدن از خودخواهی و خود ما است.
هنگامی که کودک هستیم و یا خود را از بسیاری تجربیات محرومی کنیم سطح فکر ما در حد جوامع ابتدایی باقی می ماند. روانشناسی فرانسوی مفهوم خود محوری را برای توصیف افراد یا کودکانی مطرح می‌کند که خود را مرکز عالم می‌دانند و همه چیز را از دیدگاه خود می‌نگرند و می گوید با افزایش سن و تجربه و آگاهی هنگامی که فرد از خود به در می آید بتواند از جایگاه دیگری به واقعیت پدیده‌ها نگاه کنند می‌تواند همدلی کنند و با درک بهتر از موقعیت ها و اطرافیان می‌توان هوش هیجانی در برابر هوش شناختی آی کیو را تقویت کرد و به دنبال تحصیلات رود
امروزه اهمیت زیادی به تحصیلات داده می‌شود ایران نتایج آن در جوامع پیشرفته که زنان نیز از موقعیتهای تحصیلی مشابه مردان برخوردارند دیده شده است مادران با فکر و دارای تحصیلات به مراتب می تواند کودکانی سالم تر و باهوش تر پرورش دهند و در عین حال خودشان هم راضی و آرام بلشند و از موقعیت‌های اجتماعی و فرهنگی برخوردار شوند.
هدف از فیلم بیرون آمدن از خرافات جعل هایی است که توسط آن فکر و ذهن افراد کنترل می شود و احساساتی بد کنترل کننده رفتار آدمی می شود با تحصیلات بیشتر می‌توان به شادی و آرامش رسید می‌توان نیازهای روانی خود را به زیبایی ارضا کرد و از دانش خود به دیگران بخشید.
هنگامیکه توانمندی های بالقوه شما بلفعل شوند و هوش شما مجال یابد تا در عرصه های فرهنگی اجتماعی هنری علمی بروز کند و شما به زیبایی در جامعه بدرخشید الگوی مردم آن خواهید شد و از اینکه زنده هستید و کارایی و تحصیلات دارید احساس خوشایندی خواهید داشت.
البته تحصیلات بیشتر مستلزم زمان و انگیزه بیشتر است رنگ توانمندی و علاقه شما در چه زمینه ای ویژه است با شناخت بهترین خود می‌توانید جایگذاری مناسبی در رشته دلخواه خود داشته باشید و در آن پیشرفت کنید افکار منفی دیگران مبنی بر اینکه شما نمی‌توانید و یا شما استعداد آن را ندارید مانهای بر سر پرواز شماست آنها را دور بریزید و باورهای آنها را قبول نکنید اعتماد به نفس خود را به کمک متخصص بالا ببرید و هر چه را که باعث ایجاد انگیزه زندگی در شما می شود را پیگیری کنید و تحصیلات خود را ادامه دهید
مدرسه را دوست بدارید و موارد منفی را که از ابتدای کودکی به آن شرطی شده اید را به کمک روانشناس پاک کنید خاطرات تلخ و ناکامی‌های که از معلم های خود داشته اید را با هست خوب پیشرفت در لحظه اکنون جایگزین کنید و با داشتن برنامه درازمدت و تشویق های مکرر خود را بالا نگه داری و بدانید که در پایان راه از صرف زمان و هزینه هایی که برای تحصیلات خود انجام داده اید راضی خواهید بود و همانا هدف زندگی پیشرفت و کمال است.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک