تدریس خصوصی ورزش

تدریس خصوصی ورزش

تدریس خصوصی ورزش

بر همگان واضح و مبری است که ورزش راز سلامتی روحی و جسمی است . ورزش را می توان گروهی یا انفرادی به صورت تدریس خصوصی ورزش  انجام داد . البته ورزش اگر توسط معلم ورزش و به صورت  تدریس خصوصی  تعلیم داده شود اصولی و علمی است.

ورزش گروهی:

در ورزش گروهی که اکثرا ورزشهای صبحگاهی می باشد که در پارک ها و محل های خالص انجام می شود . در این نوع ورزش افراد با نظم و ترتیب خاصی و راس ساعت معین حاضر شده و مدتی را ورزش می کنند. در پارک ها نیز از معلم ورزش مجرب استفاده می شود.

تفاوت ورزش و نرمش:

همانطور که اشاره شد جمعی صبح ها در پارک جمع شده و به ورزش و نرمش می پردازند. تفاوت ورزش و نرمش این است که شما برای آماده شدن بدن خود اول باید نرمش های مخصوص را انجام دهید و بعد البته در صورت امکان ورزش مناسب سن  خود را انجام دهید که در این مرحله نیز معلم ورزش  و تدریس خصوصی ورزش می تواند کمک فراوان برای شما باشد.

انواع ورزش :

ورزش انواع گوناگون دارد که می توان آنها را به چند دسته تقسیم کرد.

  • ورزش رزمی : که مخصوص افراد توانمند که آمادگی جسمانی مناسب داشته و از لحاظ بدنی در فرم مناسب باشند. مربی متخصص به صورت تدریس خصوصی ورزش می تواند فنون این نوع ورزش را به شما یاد دهد.
  • ورزش مفرح و آرامش بخش : مثل اسکی شنا و … که در این نوع ورزش نیز مناسب افراد خاص بوده و باید آمادگی و مهارت های مورد نیاز را داشته باشند . در این ورزش حتما از مربی و به صورت تدریس خصوصی استفاده کنید.
  • ورزش برای سلامتی : مثل پیاده روی ، نرمش های مختلف ، کششی و… که اکثرا در سنین بالا اتفاق می افتد و به نسبت افراد نوع و مدت آن مشخص می شود.
  • ورزش باشگاهی ، مانند بادی بیلدینگ ، ایروبیک و… که آن هم باید با دقت و روش مناسب انجام شود که در غیر اینصورت نتیجه عکس می دهد . در این نوع روش ورزش نقش معلم ورزش و حتی تدریس خصوصی بسیار پر رنگ می باشد.
  • حرکات اصلاحی: این نوع ورزش برای اصلاح اندام ها و گاهی دردها به صورت علمی و تخصصی توسط مربی ورزش و به صورت تدریس خصوصی انجام می شود مانند کمردرد زانو درد و…
  • چربی سوزی یا عضله سازی: یا به صورت ترکیبی برای افراد با درصد چربی بالا کلاس ها ی چربی سوزی و در ادامه عضله سازی می باشد.

مربی ورزش : بعضی ها به علت های مختلف مانند معلولیت های فیزیکی بدن ، نداشتن دقت کافی برای رفتن به باشگاه و… مایلند از معلم ورزش بصورت  تدریس خصوصی درمنزل خود استفاده نمایند که البته نیاز به امکانات و محل کافی برای این امر را دارد. مربی ورزش می تواند به موازات تعلیم صحیح ورزش  به صورت تدریس خصوصی برای شخص شما روش تغذیه بعد و قبل از ورزش را به شما بیاموزد .

مربی ورزش  و تدریس خصوصی در هر نوع ورزشی می تواند برای شما مفید بوده و راه صحیح و مناسب ورزش را به شما بیاموزد.

خطرات ورزش : قبل از شروع ورزش حتما از معلم ورزش استفاده کرده و از نقطه نظر معلم ورزش در مورد خودتان مطلع شود . مثلا اگر شما ورزش را در سن ۴۰ سالگی شروع می کنید نمی توانید مستقیما از ورزش های سنگین شروع کنید پس با داشتن معلم ورزش   و تدریس خصوصی می توانید از دانش های او استفاده مناسب نمائید.

ورزش برای سلامتی :

بعضی ها تا قبل از بیماری هرگز به فکر ورزش کردن نیستند و وقت برای آن را نمی گذارند. به محض اینکه به یکی از بیماری ها مثل دیابت چاقی- چربی و … مبتلا می شوند به دستور پزشک به دنبال ورزش مناسب می روند که البته حتما باید از تجارب یک معلم ورزش و به صورت تدریس خصوصی  خوب استفاده نمایند.

حتما دستورات معلم ورزش را گوش دهید چون ورزش همانقدر که مفید است در صورت عدم رعایت بعضی از موارد ممکن است خطرناک و نتیجه معکوس دهد مثلا اگرزانوی شما درد می کند هرگز نباید از دستگاه های مثل تردمیل استفاده کنید که البته این موارد نیز از وظایف معلم ورزش و تدریس خصوصی ورزش  است.

اگر زمان کافی و یا شرایط مناسب برای رفتن به باشگاه ندارید مربیان مجرب خانم وآقا می توانند ورزش را متناسب با شرایط جسمانی شما به صورت تدریس خصوصی ورزش در منزل شما انجام دهند .تاکید بر انجام ورزش به صورت تدریس خصوصی از آن جهت می باشد که مربی می تواند دقیقا ترکیب ورزش را به صورت تخصصی و با توجه به شرایط جسمانی شما طراحی نماید و صد البته که مفید تر خواهد بود.

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک