تغذیه کودکان ابتدایی

تغذیه کودکان ابتدایی

تغذیه کودکان ابتدایی
برای تغذیه کودکان ابتدایی خود  اهمیت زیادی قائل شوید.کودک شما وارد مرحله جدیدی از زندگی شده که هم هیجان و هم استرس فراوانی دارد.او از محیط گرم خانواده دور شده و حالا خود را در محیطی متفاوت تر می بیند که دارای خصوصیات فراوان زیر می باشد:
۱-مدرسه و درس چیز جدیدی است و از کودک شما انرژی زیادی میگیرید که البته می توان آنرا با تغذیه مناسب کودکان ابتدایی کامل نماییم.
۲-اضطراب و استرس به خاطر دوری از والدین و درک محیط جدید و دوستان و اولیا مدرسه .پس بنابراین نیاز به تغذیه دوره ابتدایی دارد که این تغذیه باید به صورتی باشد که آرامش کودک شما را فراهم سازد.
۳-حس همدردی و انجام تکالیف  و دستورات معلمان که برای او تازگی داشته و نیاز به کسب انرژی در زنگ تفریح در مدرسه داردکه اینهم با تغذیه کامل و مناسب ابتدایی انجام پذیر خواهد بود.
نفش بوفه های مدارس ابتدایی:
نقش بوفه های مدارس در تغذیه کودکان ابتدایی بسیار پررنگ و مهم بوده و یکی از وظایف مدیران مدارس ابتدایی رسیدگی و بازرسی این بوفه ها و نوع تغذیه ها و خوراکی های عرضه شده در آنهاست.همواره وزارت محترم آموزش و پرورش تاکید بر این داشته که نوع تغذیه کودکان ابتدایی باید کنترل دقیق تری گردد.و کودکان ابتدایی از تغذیه ها و خوراکی های مناسب بهره مند شوند.متاسفانه برای سودجویی های بیشتر هنوز در بعضی از مدارس ابتدایی سوسیس و کالباس و غذاهای نامناسب که باعث بسیاری از مسائل متعدد میگردد، موجود می باشد که از وظایف مربیان و اولیا مدرسه نظارت بیشتر به این بوفه ها می باشد.
وظیفه وزارت آموزش و پرورش:
بر اساس اعلام مسئولان اداره سلامت وزارت آموزش و پرورش چند سالی است که شیر به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان عزیز مخصوصا مقطع ابتدایی قرار میگیرد.و از امسال طرح توزیع غذای گرم مناسب  در بوفه مدرسه های ابتدایی اجرایی می شود. که این مووضع نقش بسیار مهمی در سلامت دانش آموزان ابتدایی خواهد داشت.
نقش و نظر والدین در مورد تغذیه کودکان ابتدایی خود:
از آنجا که والدین علی الخصوصی مادران محترم نگران تغذیه و رشد فرزند خود می باشند اکثرا با استفاده از تجارب بزرگترها و راهنمایی مشاورین مدرسه و مشاورین مجرب تغذیه سعی بر این دارند که با همراه کردن تغذیه های مناسب فرزند خود را درمدتی که در مدرسه است ا زلحاظ غذایی حمایت کرده و تا زمان بازگشت به خاننه نگران تغذیه کودک خود نباشند.
تغذیه مناسب دوره ابتدایی چیست؟
از تغذیه مناسب و کامل دوره ابتدایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱-آبمیوه های طبیعی
۲-نان و مربا
۳-نان و پنیر
۴-نان و عسل و یا همراه با مربا
۵-اسنک گوشت
۶-گردو و. کشمش -نخودچی-گندم و شاهدانه و حتی کنجد که برای تقویت حافظه بسیار مفید است.
۷- از جمله ساندویچ ها می توان ساندویچ کوکو وکتلت خانگی را  می توانند تغذیه ای مناسب برای کودکان ابتدایی باشند.
مرکز تدریس خصوصی گالیله-تدریس خصوصی کلیه دروس ابتدایی تا کنکور ۲۲۷۲۸۹۰۴

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک