تقویت حافظه

تقویت حافظه

تقویت حافظه
تقویت حافظه مطالبی را که مطالعه می کنید دسته بندی کنید.
مفاهیمی را که به هم مرتبط هستند با هم گروه بندی کنید زیرا طبقه بندی مطالب به یادآوری سریع کمک میکند.
توجه تان را بر مطالبی که مطالعه می‌کنید متمرکز کنید مهمترین مولفه حافظه توجه است فعالان توجه خود را درگیر از مطالب مورد نظر کنید و راههای را برای متمرکز کردن حافظه کمک کنید که همخوان با شخصیت شماست مثلاً مطالعه در کتابخانه و یا استفاده از ماژیک های رنگی برای افزایش دقت.
مفاهیم را تجسم کنید تصویرسازی اطلاعاتی که در کتاب مطالعه می‌کنید و ترسیم نمودار ها یا شرکتهایی که موارد مشابه را به هم مرتبط می سازند توسط ماژیک های رنگی به هضم مطلب کمک می کند.
اطلاعات جدید را تکرار کنید و برای خود شهر دهید با صدای بلند مطالب را برای خود توضیح دهید و در حافظه بلند مدت آن رمزگذاری کنید مرور ذهنی و توصیف مفصل از معانی و بسط دادن.
ساعات منظمی را برای مطالعه برگزینید. شما در چه زمانهایی توانمندی بیشتری برای آموزش و یادگیری دارید صبح ها و یا در سکوت شب منزتان می‌تواند اطلاعات جدید را سازماندهی کنند با شناخت خودتان برنامه ریزی دقیق انجام دهید و به آن پایبند باشید.
مفاهیم دیگر را به شخص دیگری بیاموزید با توضیح دادن مطالب جدید برای فرد دیگری به زبان ساده و قابل فهم به پور یادگیری در خودتان کمک کرده اید و با تکرار مضاعف یادگیری شما از سطح به عمق می رود و مطالب صورت اتوماتیک به ناهشیار شما وارد می شوند.
شیوه عادی مطالعه تان را تغییر دهید اگر به مکان خاصی برای مطالعه عادت کرده اید و از پرش فکر رنج می برید برای افزایش تمرکز و حافظه محل خود را عوض کنید و یا مواردی دوست داشتنی را به جای مورد مطالعه خود بیافزایید مثلاً گلدان و یا آکواریوم.
از تکنولوژی جدید برای بهره وری بیشتر استفاده کنید سی دی های آموزشی تصویری و یا صوتی و نرم افزارهایی که بر روی گوشی موبایل نصب می‌شوند به صورت و در همه جا در نقاط مرده است و زمانی که در ترافیک هستید کارایی دارند از تمامی امکانات و موقعیت ها برای یادگیری و تقویت حافظه بیشتر استفاده کنید.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک