تمرکز حواس

تمرکز حواس

تمرکز حواس

تمرکز حواس ،حواس پرتی یا عدم تمرکز مسئله ای است که همیشه مهم بوده و ما را دچار دردسر کرده.

چرا دچار تمرکز حواس می شویم:

علت عدم تمرکز و حواس پرتی دلایل گوناگون دارد که مهمترین آنها مسائل روزمره و بارش های فکری و مشکلات زندگی بوده که در زندگی همه وجود دارد و باعث میشود که ما نتوانیم به درستی فکر کرده و همواره دچار حواس پرتی و تمرکز حواس می شویم.

آثار تمرکز حواس و حواس پرتی چیست؟

وقتی میخواهیم تصمیمات مهمی بگیریم و یا برنامه ریزی برای زندگی خود داشته باشیم و یا مسائل روزمره را مرور کنیم این عدم تمرکز حواس و بارش های فکری متعدد به ما اجازه تمرکز حواس را نمی‌دهد.

آیا تمرکز حواس در مطالعه و درس خواندن نیز مهم است؟

البته اگر شما تمرکز  نداشته باشید به هیچ عنوان نمی توانید دانش آموز موفقی باشید برای مطالعه و حذف مطالب در ناخودآگاه  خود باید تمرکز  ذهنی  خوبی داشته باشید تا مطالب و موضوعات درسی را بتوانید در ذهن خود بسپارید.

روشهای مقابله با تمرکز حواس و حواس پرتی؟

۱_ وقتی مطالعه درسی را شروع می‌کنید هرگز نگویید تا تمام نشود ادامه می دهد این کار مغز شما را خسته و درگیری کرده و دچارحواسپرتی  می شوید بهتر است بعد از هر یک ساعت مطالعه حداقل ۲۰ دقیقه استراحت نمایید.

۲_ برای هر صفحه مطالعه نسبت به حجم مطالب آن وقت ماهیان قرار دهید در این صورت مغز شما به ذهنتون دستوری می‌دهد که مطالعه را به طور مستمر و سریع تر انجام می دهد و دچار عدم تمرکز نمی‌شود.

۳_ هرگز کلیه کتاب ها و درس های روز بد را یکجا جلوی خود نگذارید چون حجم زیاد مطالب ذهن شما را مشغول کرده و دچار حواسپرتی  می‌شوید.

۴_ عدم انگیزه و علاقه به درس خاص یا مطلب خاص باعث عدم تمرکز شده بنابراین سعی کنید آن درس و مطلب را در زمانی انجام دهید که ذهنتان کاملا آماده و از لحاظ نشاط و روحیه در میزان ایده‌آل باشد.

۵_ در هنگام مطالعه مخصوصا دروس حفظ کردنی سعی کنید با صدای مناسب نبودند بخوانید در اینصورت تمرکز حواس پیدا می کنید.

۶_ مطالعه و درس خواندن در نیمه های شب موقعی که بقیه اعضای خانواده در خواب می باشد باعث می شود ذهنتان درگیر شده و دچار عدم تمرکز گردیده.

۷_ سعی کنید جای مطالعه خود را عوض نکنید چون ذهنتان شرطی شده و مطالعه در آن محل خاص باعث تافزایش تمرکز  می شود.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک