زبان فرانسه

زبان فرانسه

زبان فرانسه یکی از زبان های قدیمی رومی می باشد که در جهان حدود صد و سی و شش میلیون نفر (۱۳۶) به آن مسلط هستند و آن را به عنوان زبان مادریشان آموختند و فرا گرفته اند .
در جهان در حدود صد و نود میلیون نفر (۱۹۰) این زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم کشورشان صحبت می کنند ، و در حدود دویست میلیون نفر (۲۰۰) به عنوان زبان دوم اکتسابی از آن استفاده می کنند ،
اجتماعات گویش‌کننده به فرانسوی در پنجاه و هفت (۵۷ ) کشور و قلمرو حضور دارند. اکثر گویش‌کنندگان بومی این زبان در کشور فرانسه‌ می باشند ، که مبدا و شروع این زبان است ، بقیه گویش کنندگان در جهان به طور عمده در کشور کانادا ، به ویژه کبک ، نیو برانزویک و اونتاریو و نیز بلژیک ، سوییس ، لوکزامبورگ و قسمتی از مناطق در ایالت مین آمریکا و همچنین لوییزبانا ، در این مناطق حضود دارند ،
بیشترین افراد و کشورهایی که فرانسه زبان دوم آن ها می باشد در قسمت های آفریقای فرانسوی زبان زندگی می کنند ، که قطعا می توان گفت تعداد این افراد از تعداد گویندگان بومی بیشتر شده است .
زبان فرانسه یا همان زبان فرانسوی زیر شاخه ی زبان لاتین امپراتوری روم هست ، هم چنین زبان های ملی کشورهایی مانند ایتالیایی ، پرتغالی ، رومانیایی ، اسپانیایی ، و بعضی زبان هایی در اقلیت از اوکسیتان تا شهر ناپلی در ایتالیا ، و . . . چنین هستند.
با وجود بعضی از نزدیک ترین زبان ها وابسته به زبان فرانسه ، زبان هایی همچون languesd’oïlو French-based creole می باشد .
دلایل های مهم برای فرا گرفتن و یاد گرفتن زبان فرانسه :
چند دلیل خوب برای فرا گیری زبان فرانسوی ،
تکلم داشتن به زبان فرانسه امتیاز بسیار خوبی برای موفقیت تحصیلی در کشور خود فرانسه می باشد ،
حتی گاهی اگر برای ادامه دادن تحصیلات عالیه در این کشور از این زبان نیازی نباشد .
پس به یاد داشته باشیم یاد نگرفتن زبان فرانسوی در کشور فرانسه معظل بزرگی می باشد و عدم آشنایی با زبان فرانسه یکی از دلیل های ناموفق دانشجویان خارجی در این کشور می باشد ، از جمله در رشته هایی همچون حقوق و یا رشته ی علوم انسانی که زبان فرانسه در این موارد خیلی مهم می باشد .
زبانی که در سراسر جهان به آن تکلم می شود ،
در جهان در تمامی پنج قاره حدود ۲۶۰ الی ۲۷۰ میلیون نفر به زبان فرانسوی صحبت می کنند ،
همچنین در حدود ۷۰ کشور در جهان ، زبان فرانسوی زبان اصلی و رسمی و زبان اول آن کشور می باشد یا زبان دوم آن کشور می باشد ،
به همین دلیل است که پس از زبان انگلیسی زبان فرانسه در رده ی دوم می باشد و بعد از زبان انگلیسی برای یاد گیری بیشترین طرفدار را دارد .
مهم ترین علت :
در حال حاضر در روابط بین المللی زبان فرانسه زبان اصلی می باشد ،
در سازمان ملل ، اتحادیه اروپا ، ناتو ، یونسکو ، کمیته بین المللی المپیک ، صلیب سرخ و . . . در این مجموعه عای کاری زبان فرانسه زبان رسمی و زبان کار می باشد۰

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک