زیست کنکور

زیست کنکور

زیست کنکور
زست شناسی با داشتن ضریب ۴ در کنکور جزء اصلی ترین دروس رشته علوم تجربی بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
زیست کنکور:
پاسخ صحیح به هر تست زیست کنکور به منزله ی پاسخ صحیح به دو تست ریاضی یا فیزیک در کنکور می باشد .
بنابراین زیست کنکور در قبولی دانش آموز مخصوصا دانش آموزانی که هدفشان رشته های پزشکی و زیر گروه آنها می باشد بسیار مهم است.
برنامه ریزی زیست کنکور :
همانطور که یادآوری شد نسبت به اهمیت زیست کنکور دانش آموزان باید برنامه ریزی دقیقی برای زیست شناسی  داشته باشند که به چند مورد آن می توان اشاره نمود :
۱- زیست کنکور را از همان کتاب اول و حتی درس علوم راهنمایی دنبال نموده و چهار کتاب زیست شناسی را بدقت و مفهومی مطالعه نمائید.
۲- در هنگام مطالعه زیست کنکور حتما مطالب مهم و تستی آن را یادداشت نموده و خلاصه برداری نمائید.
۳- توجه داشته باشید برعکس دروسی مثل ریاضیات ، زیست کنکور قوانین ثابت و مطلق ندارد ، بنابراین روی کلماتی مثل برخی ، بعضی ، و… دقت نموده و مفاهیم آنها را حتما یادداشت نمائید .
۴- در زیست شناسی  به تصاویر در کتب درسی دقت کرده و زیرنویس آنها را مطالعه کنید و سعی کنید بخش های مختلف در شکل ها را حتما یاد بگیرید.
۵- بخش هایی مثل فعالیت و آزمون در کتب درسی خیلی مهم بوده و در چند سال اخیر سوالاتی از آنها در زیست کنکور مطرح شده.
۶- اسامی کلیه جانداران که در کتب زیست شناسی آمده را همراه با خصوصیات ویژه آنها را حتما بدقت مطالعه کنید . لازم این امر مطالعه دقیق تمامی کتب زیست شناسی بوده و باید با دقت و حوصله فراوان آن ها را یادداشت نموده و به ذهن خود بسپارید.
۷- حتما در زیست کنکور در مورد نام دانشمندان و نتیجه پژوهش های آن ها هر ساله سوالاتی مطرح می شود . پس بهتر است این اسامی را به همراه نتیجه مطالعاتشان را خلاصه برداری نمائید.
حتما مروری بر امتحانات سالهای گذشته داشته باشید چون بعضی از بخش ها هرساله تعدادی سوال صد در صد مطرح می گردد مثل دودمانه ها ، چرخ زندگی قارچ ها و …
در پایان توصیه می شود در آزمون های آزمایشی به هر تعداد بیشتر شرکت کنید و نتیجه و ضرایب کار خود را مخصوصا در زیستشناسی مشاهده کرده تا بتوانید نقاط ضعف خود را بهتر نموده و با پیدا کردن سرعت عمل بالا و دقت کافی نتیجه مناسب را در زیست کنکور بدست آورید.
تدریس خصوصی گالیله –تدریس کلیه دروس ابتدایی تا کنکور ۲۶۸۵۱۲۸۶
اعزام دبیر مجرب خانم وآقا به منزل شما – با بیش از ۳۷ سال سابقه –شماره ثبت:۷۲۷۰۱

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک