شب امتحان

شب امتحان

شب امتحان
حالا روزی هست که فرداش امتحان دارید هرچه تا امروز خواندید و هر تلاشی که انجام دادید یا انجام ندادید گذشته اجازه بدهید مقداری در مورد دقیقه شب امتحان باهم صحبت کنیم چه باید انجام دهیم اول از همه پیشنهاد می کنم اگر تا امروز درس خواندید فقط عزم را جزم کنید و شروع کنید اگر هم که قبلاً مروری داشته اید حالا کلی جلوتر از بقیه هستید.
البته به نکات زیر هم دقت کنید یکی اینکه پرس و جو کنید نحوه سوالات به چه صورت خواهد بود درباره تعداد سوالات زمانبندی بارم بندی تشریحی تستی مدت زمان امتحان و غیر اطلاعات کافی به دست آورید. دوم تحقیق کنید که از چه قسمتهایی است و فصل هایی احتمالا سوال بیشتری خواهید داشت پیشنهاد می کنم هم از همکلاسی‌ها بپرسید هم از معلم خود بپرسید. اگر نمونه سوال های امتحانی مربوط به این درس را می‌توانید تهیه کنید و درباره نحوه سوالات یک دید کلی داشته باشید. به یاد داشته باشید همیشه ممکن است سوال تکراری داشته باشیم.
در مورد خواندن درس قبل از شروع جلسه امتحان نظرات متفاوت است بعضی می‌گویند اصلاً درست نیز خصوصاً در مورد آزمونهای کلی مثل کنکور که باید حجم زیادی از سوالات روبه‌رو شویم فقط دچار استرس و دگرگونی می شویم.
اما در مورد امتحان های کوتاه کلاسی شاید مفید واقع شود اما توصیه من به شما این است که طبق تجربه خودتان تعیین کنید نیاز به مرور مطالعه درست قبل از شروع امتحان دارید یا خیر؟
چرا که بعضی دانش آموزان حجم زیادی از مطالب را می‌توان درست قبل از شروع جلسه به یاد بسپار آن و برای آنان مفید خواهد بود.
نکته بعدی اینکه سعی کنید همیشه در جلسات آخر تدریس کلاس حضور داشته باشید معمولا سوالات مهم و یا فصل های سوال نیز مطرح خواهد شد.
حالا شروع به خواندن کنید. محل مناسبی برای مطالعه پیدا کنید آرام باشد و حداقل امکانات و وسایلی که موجب حواس پرتی شما میشوند دوری کنید و سه مورد نیاز را آماده کنید جزوه کتاب و غیره که مجبور نشوید هر چند دقیقه از جایتان بلند شوید.
خلاصه کردن و نوت برداری را شدیداً پیشنهاد می‌کنیم چرا که به راحتی می توانید در زمان کم تمام مطالب امتحان را مرور و نتیجه خوبی بگیرید.
از راه های ساده برای به یاد سپردن مثل فلش کارت استفاده کنید.
اگر وقت کمی دارید سعی کنید مطالبی که بزرگ کردن نوشته شده حتما بخوانید با برنامه‌ریزی و برنامه زمانی درس خواندن هم حتماً دقت کنید.
مطمئن شوید که زمان‌های استراحت کافی داشته باشید معمولاً بعد از هر یک ساعت یک ربع زمان استراحت پیشنهاد می‌شود.
در آخر حتماً یادت باشه که تو میتونی و تمام تلاش کردی پس با خیال راحت برو برای یک امتحان عالی.
با توجه به نزدیک شدن به فصل امتحان به شما توصیه میشود برای آتماده شدن برای آغاز قدم اول را محکم بردارید تا در آخر به اصطلاح کم نیاورید . بهترین کار این هست که جلسات آخر کلاسی را کامل شرکت کنید و از توصیه همکلاسی ها و مدرس مربوطه هم کمک بگیرید.منابع امتحان را به صورت کامل بررسی کنبد و مهم ترین مطالب را چندین بار با صدای بلند بخوانید و نت برداری کنید . حالا خلاصه های مطالب امتحان را دوباره چندین بار مرور کنید .این یعنی چکیدهی چکیدهی مطالب را در حال بررسی هستید .
به عنوان نه تنها یک تجربه بلکه به لحاظ تکنیک پیشنهاد میشود از جزوه چکیده نوشته شده خودتان یک فایل صوتی با صدای خودتان آماده کنید. تا فرا رسیدن تاریخ امتحان این فایل را بارها و بارها گوش کنید . با این روش نه تنها مطالب را حفظ خواهید شد بلکه با توجه به تکرار مطالب به صورت عمقی فرامیگیرد .
پس برای موفق شدن در امتحانات روش ها و تکنیک ها شکست خورده قبلی را فراموش کنید . سبک جدیدی را با امید و انرژی مثبت شروع کنید.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک