عربی کنکور ۲

عربی کنکور 2

عربی کنکور جزء دروس عمومی برای رشته های ریاضی فیزیک – تجربی – هنر و هنرستان می باشد ولی برای رشته علوم انسانی هم جزء دروس عمومی با همان ضریب معمولی است و هم یکی از دروس اختصاصی مهم رشته علوم انسانی می باشد. بنابراین اهمیت عربی  در رشته علوم انسانی بسیار پر رنگ بوده و دانش آموزان باید برای گرفتن نتیجه مطلوب و ضریب مناسب عربی  را با دقت بیشتر و پایدار و اساسی مطالعه نمایند.
اهمیت عربی کنکور:
اکثر دانش آموزان نسبت به درس عربی حساسیت خاصی داشته و اغلب تمایلی به عربی  ندارند و آن را در اولویت دروس کنکوری قرار نمیدهند و فقط به درسهای اختصاصی و مورد علاقه خود توجه می کنند که این بسیار غلط بوده .
بطور مثال: دو دانش آموز در امتحان کنکور را در نظر بگیرید که تمامی ضرایب دروس کنکورشان باهم برابری می کند ولی دانش آموز اول فقط ۳ تست عربی  را بیشتر و صحیح تر از نفر دوم می زند که نتیجه آن حداقل حدود ۲۵۰ رتبه برای نفر اول دارد. پس هر درسی با هر ضریبی در کنکور برای خود اهمیت ویژه داشته و اینکه شما بعضی از درس ها مثل عربی کنکور را کنار بگذارید ناصحیح بوده و باید سعی کنید سطح دروس کنکور خود را یکسان بالا ببرید .
عربی کنکور را چگونه بخوانیم؟
۱- عربی کنکور جزء دروسی است که حتما باید با دقت سر کلاس گوش بدهید و آرام آرام نکته ها را حفظ کنید .
۲- قواعد عربی کنکور را از روی جزوه یا کتب درسی و آموزشی بدقت بخوانید و نکته های مهم و اساسی مربوط به تست زنی کنکور را در یادداشتی جداگانه بازنویسی کنید. که همان خلاصه نویسی دروس می باشد که برای شب های امتحان کنکور بسیار مفید خواهد بود.
۳- وقتی قواعد عربی کنکور را یاد گرفتید سعی کنید آن را روی متن امتحان کرده و پیاده نمائید. آن قدر این کار را تکرار کنید تا با قواعد عربی کنکور کاملا آشنا شوید
۴- در این مرحله ترجمه متون عربی کنکور را یاد گرفته و تمرین های کتاب را شروع نمائید. هرچند تمرین بیشتری انجام دهید فراگیری عربی برایتان راحت تر می شود.
۵- مرحله مهم برای آمادگی عربی مرحله تست زنی است که نه تنها برای درس عربی بلکه برای تمام دروس جهت آمادگی کنکور بسیار اهمیت دارد. بطور مثال اگر دانش آموزان تمامی قواعد – ترجمه و… عربی کنکور را بداند ولی کار تستی انجام نداده باشد یا به عبارتی روی سرعت عمل خودکار نکرده باشد ضریب مناسبی در درس عربی  نخواهد گرفت.
تذکر مهم : برای موفقیت در کنکور عوامل زیرهمگی موثرند
الف- داشتن معلومات علمی و اطلاعات کامل
ب- هدف و انگیزه مشخص
ج- داشتن سرعت عمل و دقت لازم در تست زدن

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک