مدرسه خوب

مدرسه خوب

مدرسه خوب
همیشه بیشترین دغدغه فکری والدین انتخاب مدرسه خوب برای فرزندانشان بوده مخصوصا در مقاطع تحصیلی بالاتر که اهمیت یک مدرسه خوب و فضای آموزشی مناسب پر رنگ تر می باشد .
در فصل تابستان پرس و جو ها شروع شده و والدین با جمع آوری اطلاعات گوناگون در مورد مدرسه خوب تصمیم گیری می کنند.
معیارهای ارزشی جهت انتخاب یک مدرسه خوب.
این نکته مهم است که معیاری یک مدرسه از دیدگاه والدین متفاوت بوده ، مثلا ممکن است برای برخی والدین فضای آموزشی مناسب مهم باشد و برای دیگری شیوه مدیریت و مسافت و برای برخی دیگر والدین درصد قبولی دانش آموزان سالهای قبل آن مدرسه خوب مهم باشد . خلاصه هرکدام به یک شیوه عملکرد آن ارزشیابی می کنند.
پرس و جو :
در مورد انتخاب یک مدرسه  بهترین شیوه پرسش از والدین است که دانش آموزان آنها در آن مدرسه درس خواندند یا حتی خود دانش آموزان مدرسه فوق هم می توانند نظرات سازنده و مفید به شما بدهند . البته باید در نظر داشت که هرگز سوال از یک نفر جواب دقیق نداشته و بهتر است با چند نفر و چند رای به نتیجه برسید و یک مدرسه خوب برای فرزندان دلبندتان انتخاب کنید .
معیارهای ارزشی جهت انتخاب یک مدرسه :
۱- فضای آموزشی : فضای فیزیکی مدرسه خوب همیشه مهم بوده مخصوصا از لحاظ تمیز بودن محیط ، ایمن بودن مکان مدرسه مخصوصا در مقطع ابتدایی فضای مناسب برای ورزش و نحریک و فعالیت های مختلف مهم است. امکانات آموزشی مانند کتابخانه ، آزمایشگاه ، نمازخانه و غیره نیز دارای اهمیت می باشد
۲- مدیریت مدرسه خوب : یکی از ویژگی هایی که بسیار اهمیت دارد وجود یک مدیر توانمند فعال منظم و با تجربه است. از وظایف اصلی یک مدیر خوب حضور مداوم در مدرسه رفتار مناسب با کلیه افراد و دانش آموزان ، آشنایی کامل با مدیریت آموزشی ، نظارت کامل بر روند آموزشی مدرسه تدریس معلمان و عملکرد دانش آموزان . برقراری نظم و مقررات در مدرسه خوب ، و در ارتباط بودن با والدین گه با آنها در مورد بهبود روند آموزشی فرزندان آنها می باشد.
۳- کادر علمی مدرسه خوب: یکی از مهم ترین ارکان اصلی یک مدرسه خوب داشتن معلمان با تجریه می باشد. مخصوصا آموزگاران دوره ابتدایی نقش بسیار مهمی در آموزش فرزندان شما دارند چون اگر دانش آموز در مقطع ابتدایی با تدریس خوب و مناسب معلم علاقه مند به درس و تحصیل و مدرسه خوب داشته باشند تا مقاطع بالاتر حتی ورود با دانشگاه نیز با علاقه آموزش را ادامه میدهد . برخورد نامناسب یک معلم می تواند دانش آموز را از یک درس بخصوص یا کل مسیر آموزشی بیزار کرده و باعث افت تحصیلی او شود .
۴- سیستم ارزشیابی یک مدرسه خوب : یک مدرسه خوب باید دارای سیستم های ارزشیابی مناسب بوده والدین را در جریان افت یا بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان مطلع سازد.
۵- برگزاری آزمونهای آموزشی متعدد در یک مدرسه خوب: برای موفقیت دانش آموزان و داشتن رتبه قبولی بالا یک مدرسه خوب باید آزمونهای پی در پی آموزشی برگزار نماید.
۶- محل مدرسه  : حتی الامکان سعی کنید مدرسه ای را انتخاب نمائید که فاصله زمانی زیادی تا محل سکونت شما نداشته باشد چون در غیر اینصورت زمان زیادی در رفت و آمد می گذرد. و دانش آموز خسته و کسل می شود .
۷- ویژگی های یک مدرسه در مقاطع تحصیلی بالاتر : یک مدرسه مناسب برای مقاطع مانند نهم و کنکور که سرنوشت ساز می باشد نقش مهمی می تواند ایفا نماید . مثلا با برگزاری کلاسهای آمادگی تست زنی برای کنکور و گذاشتن مشاوره های مجرب و توانمند جهت راه نمایی دانش آموزان بسیار با اهمیت می باشد.
۸- شهریه مدرسه  : شهریه زیاد هرگز نشانه مناسبی جهت خوب بودن مدرسه نیست . هم چنین گرفتن مبالغ زیاد از والدین جهت هزینه های گوناگون نیز نمی تواند ملاک مناسبی جهت انتخاب یک مدرسه باشد.

مرکز تدریس خصوصی گالیله تدریس خصوصی کلیه دروس ابتدایی تا کنکور ۲۲۷۱۵۸۸۶

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک