معلم ابتدایی

معلم ابتدایی

معلم ابتدایی
خشت اول چون نمد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
نقش معلم ابتدایی :
نقش معلم ابتدایی همانند تربیت کودک می ماند . شما هر طوری که کودک خود را از ابتدا تربیت کنید همانگونه پرورش یافته و رشد می کند . خیلی ها متاسفانه به غلط به دوره ابتدایی را اهمیت نداده و می گویند درسها خیلی آسان است و اکثر و اکثرآ به بچه های پای کنکور اهمیت می دهند که این بسیار نادرست بوده ، هر آنچه معلم ابتدایی از پایه دانش آموز را تقویت کند و ریشه ای و مفهومی به او یاد بدهد مطمئن باشید آن دانش آموز یا سطوح بالاتر حتی دانشگاه و تحصیلات عالیه همیشه با معلومات واقعی و پایه ای خواهد بود.
اثرات منفی معلم ابتدایی:
معلم ابتدایی همانطور که می تواند مفید و سازنده باشد اگر خدای ناکرده با بی دقتی و بی توجهی تدریس نامناسب و رفتار ناپسند داشته باشد می تواند دانش آموز را نسبت به درس و تحصیل زده کرده و تا مقطع بالا این روحیه نامناسب و طرز فکر منفی را در او پرورش دهد.
معلم ابتدایی و دوره های مربوطه :
امروزه در وزارت آموزش پرورش به این امر رسیدند که معلم  بسیار نقش پر رنگی در پایه تحصیلی فرزندان شما دارد . بنابراین تمامی معلم ها که مایلند در دوره ابتدایی تدریس نمایند باید دوره های مربوط به معلم  را گذرانده و از لحاظ روانشناسی نیز با روحیه و رفتار مناسب سر کلاس حاضر شوند.
دیکته ابتدایی :
نقش معلم ابتدایی در درس دیکته نیز بسیار حساس و مهم است . خیلی وقتها شنیدید که دانش آموزی حتی در سالهای بالا دیکته ضعیفی دارد ، این بخاطر عدم توجه معلم ابتدایی می باشد .
معلم  باید طوری حروف الفبا را به دانش آموز تعلیم داده و با صداها و ترکیب آنها دانش آموز را در درس دیکته قوی نماید .
حساب ابتدایی :
کار معلم ابتدایی برای یاد دادن درس حساب بسیار سخت می باشد . معلم ابتدایی باید با روشهای خاصی که دوره آن را دیده و با اشکال مختلف و حتی در غالب شعر و مسائل دیگر سعی کند حساب را برای دانش آموز سهل کرده و او را تشویق کرده و علاقه مند به درس حساب نماید .
متاسفانه بعضی از دانش آموزان حتی در دوره دبیرستان هنوز بعضی از جمع و تفریق های ساده را با انگشت خود انجام می دهند که این نشانه ضعف تعلیم معلم ابتدایی می باشد.
مرکز تدریس خصوصی گالیلیه – اعزام دبیر مجرب خانم و آقا به منزل شما ۲۶۸۵۱۲۸۶
نیاوران – نبش چهارراه مژده – پلاک ۳۵۲-
شماره ثبت:۷۲۷۰۱ – با بیش از ۳۷ سال سابقه

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک