موفقیت در امتحانات

موفقیت در امتحانات

موفقیت در امتحانات
تدریس خصوصی گالیله در نظر دارد با نزدیک شدن زمان امتحانات و به خصوص امتحانات پایان ترم و امتحانات نهایی اطلاعاتی را در اختیار شما دانش آموزان بگذارد . امتحانات برای بسیاری از دانش آموزان حیاتی و هماهنند یک کابوس است و باعث استرس فراوان می شود . در این مقاله قصد داریم نکات مهمی برای موفقیت در امتحانات که می تواند امتحانات پایان ترم دانش آموزی یا امتحانات دانشجویی باشد در اختیار شما بگذاریم تا در مدت زمان امتحانات با رعایت این نکات نتیجه بهتری در امتحانات کسب نمائید.
نکاتی که باید برای موفقیت در امتحانات رعایت کرد:
۱- برای موفقیت در امتحانات باید جدا سعی کنید استرس را از خود دور نمائید . وقتی شما به صورت پایه ای مطالب درسی را خوانده باشید و با اطمینان سرجلسه امتحانات شرکت کنید مسلمآ استرس کمتری خواهید داشت.
۲- تمرکز و دقت خود را افزایش دهید : برای موفقیت در امتحانات نیازمند تمرکز و دقت کافی هستید . دانش آموزانی که تمرکز خود را به هر دلیل (استرس یا بارش فکری ) از دست می دهند حتما باید قبل از امتحانات به دکتر روانشناس مراجعه کنند و با تمرین تمرکز خود را بالا برده و استرس خود را کم نمایند .
۳- بعضی دانش آموزان خود را فقط برای گرفتن نمره ۲۰ در امتحانات آماده می کنند و بعضی دیگر برای نمره قبولی در امتحانات ، آخرین سعی و تلاش خود را بکنید ولی واقع بینانه به فشار بیش از حد ، هرگز بیش از ظرفیت و استعداد فرزند خود به او فشار نیاورید . شما به ماشینی که ۱۶۰۰ سی سی می باشد نمی توانید به اندازه ۲۰۰۰ سی سی فشار آورید وگرنه کلا موتورش از کاری می افتد .
یا تیمی که دو لیگ برتر فوتبال در انتهای جدول مانده فقط باید تلاش کنید تا در لیگ باقی بماند . به معنی دیگر از هرکسی به اندازه استعداد و گنجایش واقعی او می توان انتظار داشت .
۴- روش مقایسه و سرزنش در امتحانات : برای موفقیت در امتحانات و داشتن آرامش سنبی هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید و سعی کنید تمرکز روی خودمان و مطلب فرا گرفته شده داشته باشید چون در غیر اینصورت باعث استرس و کاهش اعتماد به نفس می گردد که خود نمره منفی در امتحانات می باشد.
۵- وظایف والدین برای موفقیت در امتحانات فرزندانشان : والدین و محیط خانواده عوامل موثری در موفقیت فرزندان در امتحانات هستند مثل حفظ آرامش در موقع امتحانات در خانواده ، هرگز والدین نباید فرزند خود را ملامت کرده و با دیگری مقایسه نمایند. والدین نباید بیش از حد توان و استعداد فرزند خود از او توقع داشته باشند .
۶- مدیریت زمان و برنامه درسی : قبل از مدیریت زمان و برنامه ریزی باید هدف خود را مشخص نمائید . مسلمآ اهداف هر شخصی با دیگری متفاوت است.
با مشخص کردن هدف خود در امتحانات می توانید زمان را برنامه ریزی کرده و از روی الگوی خاصی مطالعه دروس را شروع کنید . هرگز حجم زیاد درس ها را پی در پی انجام ندهید و در فواصل بین دو درس برای خود استراحت در نظر بگیرید.
۷- پس از تمام شدن هرفصل یا مطلب درسی به خود جایزه بدهید و مثلا با یکی از دوستان خود بیرن رفته یا هرکاری که مورد علاقه خودتان هست انجام دهید .
نهایتا برای موفقیت در امتحانات سعی کنید تمرینات کتاب را بارها انجام داده و امتحانات آزمایشی فراوان برای خود در نظر بگیرید .

تدریس خصوصی گالیله اعزام دبیر مجرب خانم وآقا به منزل

درباره نویسنده

124مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک