موفقیت در کنکور

موفقیت در کنکور

موفقیت در کنکور

یکی از بزرگترین دغدغه های امروز جوانان و خانواده‌ها و موفقیت در کنکور  می باشد البته واضح است موفقیت در مسیر زندگی یک جوان را به طور کامل عوض کرده و تمامی آینده شغلی و اجتماعی هر کس منوط به موفقیت در کنکور  رشته مناسب و ادامه تحصیل می باشد.

عوامل موثر در موفقیت چیست؟

۱_ تعیین رشته کنکور  بسیار اهمیت دارد و تجربه نشان داده که در خیلی از موارد دانش‌آموز با یک تعیین رشته کنکور  اشتباه شانس موفقیت خود را در در رشته مورد نظر کاملاً از دست می دهد.

۲_ حتما دفترچه های آزمون و شرایط امتحان کنکور  را به دقت مطالعه نمایید و از پذیرش رسمی دانشگاه ها مطلع شوید تا بتوانید به درستی انتخاب رشته و شهر نمایید.

۳_ سعی کنید حداقل چند مورد از کارنامه های سالهای قبل کنکور  را بررسی نموده و درصد قبولی دانش‌آموزان را با ضرایب نمره ها اختصاصی و عمومی در نظر بگیرید.

۴_ سعی کنید در صورت امکان برای موفقیت بیشتر در کنکور  در از تجربیات مشاوران مجرب در این امر استفاده نمایید.

۵_ تراز درسهای خود را تنظیم نموده و سعی کنید دروس عمومی و اختصاصی را هردو بالا ببرید.

۶_ برای موفقیت در حسابداری به نمره درس عمومی هست عربی نیز اهمیت خاصی دارد و برای بالا بردن ضریب کلی بسیار مهم است.

۷_ مهمترین عامل موفقیت کنکور  در سرعت عمل در قطب و معلومات علمی می باشد که متاسفانه اکثر دانش آموزان در این مورد آگاهی کامل نداشته و صرف به مطالعه و گرفتن معلومات علمی اکتفا می نمایند. در صورتی که موفقیت در و ورود به دانشگاه نیاز به هر سه عامل دارد.

۸_ سرعت عمل خود را با زدن تست های گوناگون  و متفاوت و سوالات سالهای قبل بالا ببرید سگ کنید برای زدن تست برای خودتان مشخص نمایید و سرعت عمل خود را بسنجید.

۹_ دقت کنید معلومات علمی یعنی بررسی و مطالعه کلیه کتاب درسی به صورت نکته ای و ریز و حتما موقع مطالعه سعی کنید حتما دروس عمومی و اختصاصی را با هم توسعه دهید.

۱۰_ شرکت در کنکور های  آزمایشی و محک زدن استعداد خود عامل موثری در موفقیت می باشد وقتی شما نمرات و ضرایب خود را بدانید باعث می شود نقاط ضعف و قوت خود را بدانید تا بتوانید آنها را جبران کنید.

۱۱_ داشتن هدف و انگیزه و برنامه ریزی درسی بسیار اهمیت دارد دانش آموزان موفق در از سال قبل با انگیزه کامل دروس خود را دسته‌بندی کرده و برنامه ریزی درسی منظم برای خود تهیه می‌کنند.

۱۲_ در نهایت با زدن تست های زیاد و تنوع سرعت عمل خود را بالا برده و انشالله در موفق باشید.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک