هنرستان

هنرستان

دبیرستان یا هنرستان؟؟
نظر دانش آموزان در مورد دبیرستان یا هنرستان؟
تا چند سال پیش اکثر دانش آموزان رغبتی برای تحصیل در هنرستان نشان می‌دادند و اغلب دانش آموزان ضعیف از لحاظ درسی به هنرستان می رفتند با تغییر نظام آموزشی و هماهنگی‌های لازم در روند آموزش و پرورش امروزه این رویه تغییر کرده و شناخت دانش آموزان نسبت به هنرستان و دروس عملی و تئوری آن و آینده شغلی و ادامه تحصیل در هنرستان آشنایی کامل داشته و میل و رغبت برای ورود به هنرستان به مراتب بالاتر رفته.
تفاوت آموزش های تئوری و عملی در کشور؟
آموزش های تئوری در کشور ما بسیار قوی و پرشمار بوده که هست و رتبه ما در دانش نظری و تئوری در جهان بسیار بالا برده و حتا در بعضی موارد جزء ۳ کشور مهم در دنیا هستیم ولی به موازات آن نتوانستیم نیروی انسانی را برای کسب مهارت های لازم که بتوانند این دانش را به کار و ثروت تبدیل کنند آموزش دهیم.
دانش آموزان کدام یک دبیرستان یا هنرستان را انتخاب نمایند.
دانش آموزان ز اولین می توانید با مشاورین تحصیلی مستقل در مدرسه خود قبل از انتخاب مشورت‌های لازم را نموده و نسبت به علاقه خود دبیرستان یا هنرستان را انتخاب کنند ثانیاً از روی نمره های کشف شده در دروس مختلف به دانش‌آموزان هم انتخاب داده شده که البته تحقیق و پرس و جو از دانش آموزان دوره های قبل می‌توانند بهتر و منطقی تر مسیر خود را انتخاب نماید.
حسن انتخاب  نسبت به دبیرستان؟
دانش آموزان هنرستان یک سال زودتر وارد دانشگاه بازار کار می‌شوندو این  دانش آموز مفهوم استقلال کشور و توسعه صنعتی را بهتر درک می‌کنند دانش آموزان در آینده یک تولیدکننده می‌شوند نرم افزار کننده تنوع رشته های مختلف در هنرستان که حدود ۴۵۴ رشته مهارتی و فنی است وجود بازار کار مناسبتر برای فارغ التحصیلان این مدارس  حتی قبل از اتمام دروس .
دانش آموزان هنرستانی به علت اینکه ساعت زیادی را در کارگاه ها مشغول کار عملی و گروهی هستند دارای روحیه تعاون و همکاری فوق العاده بوده و از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار می باشند دانش آموزان این مدارس  قادرند با حداقل امکانات و بودجه حداکثر کارایی و درآمدزایی داشته باشند.
طبق آمار رسمی ۹۰ درصد فارغ التحصیلاناین مدارس  مشغول کار بوده که فقط ۶۰ درصد فارغ التحصیلان رشته های نظری مشغول کار هستند.
کار عملی در کارگاه در هنرستان ها باعث می شود دانش آموز هنرستانی امیدوارتر به آینده شغلی خود نگاه می کند و همواره دارای نظم و انضباط خاصی هستند دانش آموز همواره شاد و دارای روحیه بالا هستند.

درباره نویسنده

125مطلب نوشته است .

۲ Comments on “هنرستان”

  • admin wrote on ۱۵ تیر, ۱۳۹۶, ۹:۱۱

    از همه زحمات شما تشکر میکنم

Trackbacks

  1. درآمدزایی هنرستان - یک میزبان

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 مرکز آموزش گالیله . محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی و هاست ابری پارس پک